FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR


Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Shiko mesazhet pa përgjigje
 Forum TematMesazhet
Mesazhi i fundit

Krye

 
Asnjë mesazh i ri

Shoqëria jonë

Shoqëria jonëBiseda shoqërore, biseda të ndryshme, pyetje, probleme, lajmërime etj. Ndjehuni si në shtëpinë tuaj.
919Përdor shkronjat...
Fri 05 Feb 2021, 19:09
Tomor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Arti dhe veprimtaria besëlashtë

Piktura, krijime letrare, e vepra tjera arti me tematikë nga Besëlashta
1847Komunikatat e Ba...
Sun 15 Aug 2021, 17:59
Tomor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Urime dhe përshëndetje514Uriem ditëlindje...
Sat 15 Dec 2018, 18:44
Buzulk Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Pyetje të përgjithshme rreth Besëlashtës (paganizmit)

Pyetje më të shpeshta rreth paganizmit, dhe për çfarëdo paqartësie që keni mund të drejtoheni këtu me pyetje. Anëtarët tjerë që dinë diçka mund të përgjigjen.
1331A ban te martohe...
Mon 28 Jun 2021, 12:53
Tomor Shiko mesazhin e fundit

Theologji

 
Asnjë mesazh i ri

Besa e Lashtë

Besa e LashtëFeja pellazgo-ilire, perëndi, hyjni, besime, demonë, shpirtra, jeta pas vdekjes, ritualet, misteret, inicimi, vendet e shejta, kremtet e motmotit, heronj, profetë, etj.
86164Hymni i Vidasit...
Sat 17 Apr 2021, 23:20
Tomor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Dituri mistike

Teologji e numrave, fizikë, magji, logjikë, astronomi, sekrete të astrologjisë, revolucione të planetëve, faza të hënës, matje e madhësisë së yjeve, revolucione kozmike, etj.
1321Lëvizja e Dielli...
Sat 17 Apr 2021, 23:31
Tomor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Urtësi

Filozofi, etikë, fjalë të urta, rrahje mendimesh
3864Rrënjët pagane t...
Mon 14 Jun 2021, 12:18
Ardiani Shiko mesazhin e fundit

Kulturë dhe Natyrë

 
Asnjë mesazh i ri

Gatimi besëlashtë

Gatimi besëlashtëBrumna, tharm, ambëlsina, bulmete, pije, mishna, gjellë, perime të grime, perime të shllinta, dieta paleo, vegan, vegjetarian
1516Faik Konica si m...
Wed 09 Jun 2021, 12:59
Ajka Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Mjekësia besëlashtë

Ilaçe të lashta ilire, përgatitja e bimëve mjekësore
3043Ilaç kundër harr...
Sun 04 Apr 2021, 15:12
Ajka Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Bimë në trojet pellazge5153Veshtulla
Wed 13 Jan 2021, 17:32
Majlinda Nikçi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Kafshë në trojet pellazge3133Bufi
Sun 29 Apr 2018, 14:53
Tomor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Kujdesi për fëmijët367Emna shqip për v...
Sun 04 Apr 2021, 12:25
Ardiani Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Kujdesi për natyrën

Veprimtari mjedisore, ekologji, shllime për mjedisin etj.
58Qentë, macet, si...
Mon 19 Jul 2021, 15:55
Tomor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Arkitektura

Shtëpi, kështjella, shkallë, harqe, vatra e tymtarë, furra, mullinj, puse, ura, faltore, mësonjtore, rrugë, sheshe
67Harkorja
Mon 05 Apr 2021, 12:39
Tomor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Veshmbathje

Fustanellë, këmishë ilire, tirq, plisa, çorape, apanga, sandale, këpucë dimri, veshje leshi, lini, konopi, pambuku, mëndafshi e lëkure, mjete për thurje, endje, qëndisje, qepje e ngjyrosje.
11BESIME E RITE RR...
Mon 21 Jul 2014, 22:00
Tomor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Maskim

Maska të kremteve, lulengjyra (tatuazhe), lulefytyra, modele flokësh, modele mjekrrash, stoli ari, sermi, qelibari, qelqi etj.
311Lulengjyrat malë...
Thu 08 Apr 2021, 15:32
Kandhaon Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Muzikë besëlashtë

Muzika prehistorike e popullit tonë, muzikë iliro-thrake, muzikë popullore shqiptare e pastër, vegla muzikore, polifoni, valle, ritëm e melodi, kangë
3139Vallet e kelmend...
Sat 17 Apr 2021, 23:26
Tomor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Kremtet besëlashta1319Kremta e Gebelei...
Sat 17 Apr 2021, 22:57
Tomor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Krijimtaria gojore

Vargje të motmotit, ninulla, përmbajtja e kangëve, legjenda, përralla, gjëegjëza, fjalë të urta, frazeologjizma
35Hakmarrja e legj...
Thu 26 Jan 2017, 21:16
Tomor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Ligji i Maleve1136Kanuni i Lekë Du...
Mon 05 Apr 2021, 13:22
Kandhaon Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Fiset shqiptare

Fise, vëllezëri, gjenealogji; fise malësore, arvanite, arbëreshe etj.
33Çka janë fiset d...
Sat 17 Apr 2021, 22:56
Tomor Shiko mesazhin e fundit

Çështje shqiptare

 
Asnjë mesazh i ri

Atdheu Pellazgjik

Atdheu PellazgjikTokat tona stërgjyshore në Atdheun Pellazgjik
24112Dosja Anti-Vax...
Tue 07 Sep 2021, 16:44
Tomor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Mërgata shqiptare

Mërgata shqiptareEvropë jashtë Atdheut Pellazgjik, Amerikë, Azi, Afrikë, Australi, Oqeani, Antarktik
44Sagë garibaldine...
Wed 11 Oct 2017, 11:49
Sewaturand Shiko mesazhin e fundit

Njohuri

 
Asnjë mesazh i ri

Antropologji fizike & gjenetikë & demografi

Antropologji fizike & gjenetikë & demografi

55'Shqipëria dhe r...
Sun 04 Apr 2021, 11:47
Tomor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Linguistikë & gjuhë besëlashtë916Lista e fjalëve ...
Mon 05 Apr 2021, 11:42
Tomor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Toponimia besëlashtë

Emra malesh, lumenjsh, detesh, qytetesh, fshatrash, shpellash, pyjesh, liqenesh, krahinash etj.
45Emërvendet në Ma...
Tue 29 Oct 2019, 21:43
Tomor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Mendim pozitiv29Martohuni!
Tue 19 May 2015, 14:20
Tomor Shiko mesazhin e fundit

Histori

 
.Asnjë mesazh i ri

Çështje historike

Çështje të ndryshme historike, lajme të reja nga historia, arkeologjia shqiptare
56Karl von Gega
Sun 02 Aug 2015, 19:20
Tomor Shiko mesazhin e fundit
.Asnjë mesazh i ri

Urrlajt00
.Asnjë mesazh i ri

Pellazg-ilir-thrak2945DY FJALË QË N...
Wed 09 Jun 2021, 14:32
Ajka Shiko mesazhin e fundit
.Asnjë mesazh i ri

Arbërorë1525Shqiptarësia e V...
Sat 17 Apr 2021, 23:12
Tomor Shiko mesazhin e fundit
.Asnjë mesazh i ri

Shqiptarë2129Qytetet e Shqipn...
Wed 27 Dec 2017, 12:19
Sewaturand Shiko mesazhin e fundit

Edukim fizik

 
Asnjë mesazh i ri

Gjimnastikë & Atletikë

Gjimnastikë & AtletikëVrapim nëpër bjeshkë, ushtrime për nxehje dhe për formim trupi, kërcim, hedhje gjyle, shtize e disku.
11Vrapimi në mal...
Mon 11 Sep 2017, 22:34
Valdrin Xhema Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Lojëra popullore

Mundje, lojat e Nymfeut, lojërat e Naas, kuti kliçka etj.
1214Kamkacel
Wed 28 Apr 2021, 23:27
Tomor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Arti ushtarak66Organizimi parau...
Fri 20 Mar 2015, 22:37
Buzulk Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Lojrat ujore11Shqiptarët me kë...
Mon 25 Aug 2014, 12:17
Dedro Shiko mesazhin e fundit

Argëtim

 
Asnjë mesazh i ri

Humor310Sheiku pedofil...
Sat 16 Jan 2021, 08:55
Regina Pelasgica Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Lojra mendore & kompjuterike56Shahu verior (Hn...
Tue 24 Oct 2017, 11:41
Dedro Shiko mesazhin e fundit

Forumi jonë në gjuhë të huaja

 
Asnjë mesazh i ri

Albanian Pagan Forum - in English11Tupani (Tympanos...
Wed 13 Jan 2021, 18:52
Regina Pelasgica Shiko mesazhin e fundit

Çështje tjera

 
Asnjë mesazh i ri

Shporta23Pror-shqipja
Wed 25 Oct 2017, 13:24
Tomor Shiko mesazhin e fundit
FORUMI  PAGAN  SHQIPTAR Empty
Today's active topics
Today's top 20 posters
Overall top 20 posters
Delete the forum cookies
Kush është në linjë
Kush është në linjëAnëtarët e këtij forumi kanë postuar 1184 artikuj
Forumi ka 64 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Lindita kaziu
10 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 10 vizitorë :: 1 Bot
Rekord i përdoruesve në linjë ishte 254 më Sun 24 Sep 2017, 17:00

Anëtarët të regjistruar Asnjë
Bots : bing
No users have a birthday today
Users with a birthday within the next 7 days: Sexy Witch (32)
Legjenda :   [Administrator ]   [ Moderator ]

Mesazhe të rejaMesazhe të rejaAsnjë mesazh i riAsnjë mesazh i ri  Forumi është KyçurForumi është Kyçur