FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR


Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Shiko mesazhet pa përgjigje
 

Histori

 
TematMesazhet
Mesazhi i fundit
Asnjë mesazh i ri

Çâshtje historike

Çâshtje të ndryshme historike, lajme të reja nga historia, arkeologjia shqiptare
1621Lidhje thrako-sh...
Tue 28 Feb 2023, 15:47
Hylltar Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Urrlajt

Parahistori, bashkësia primitive, kulturat parahistorike, të parët tanë urrlajt
612Neandertalët dhe...
Tue 21 Mar 2023, 01:39
Kandhaon Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Ilirjanët

Histori e lashtë, ilirjanët, thrakët, pellazgët, nga çasti kur historia shkruan për ta e gjer në kalimin e tyre në emërtimin e ri arbnor
3461Mbretnia e Darda...
Tue 21 Mar 2023, 01:51
Kandhaon Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Arbnorët

Mesjeta, historia e arbnorëve që nga kultura e Komanit e deri te shpërngulja e arbneshëve në Zarë, shekujt V deri XVIII
1831Arbnorët nën sun...
Mon 06 Mar 2023, 13:37
Buzulk Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Shqiptarët

Koha e re, historia e shqiptarëve, që nga koha kur janë emërtua si shqiptarë e gjer më sot
2736Shqiptarë të tur...
Wed 15 Mar 2023, 20:47
Kandhaon Shiko mesazhin e fundit
Histori Empty
Recently shared images
Today's active topics
Today's top 20 posters
Overall top 20 posters
Delete the forum cookies

Mesazhe të rejaMesazhe të rejaAsnjë mesazh i riAsnjë mesazh i ri  Forumi është KyçurForumi është Kyçur