FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR


Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Shiko mesazhet pa përgjigje
 

Theologji

 
TematMesazhet
Mesazhi i fundit
Asnjë mesazh i ri

Besa e Lashtë

Besa e LashtëFeja pellazgo-ilire, perëndi, hyjni, besime, demonë, shpirtra, jeta pas vdekjes, shembja e botës, lisi i rruzullimit
41113Ambrosi
Mon 11 Mar 2024, 00:12
Tomor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Adhurime

Rituale, lutje, blatim, pastrim, fall, valle adhuronjëse, mistere, inicim
2430Shërbimet e varr...
Tue 09 May 2023, 22:28
Tomor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Kulte

Adhurime të natyrës, kulte të jetës familjare, kulte të varreve, kulte të të parëve
2760Simbolika besëla...
Sun 03 Mar 2024, 16:21
Hylltar Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Vende të shenjta

Male, pyje, mrize, lisa shekullorë, gurë, shkambinj, shpella, kështjella, ura, faltore,
2030Mali i Zotit dhe...
Mon 01 Apr 2024, 20:19
Tomor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Mite

Mite, legjenda, figura legjendare, heronj
1111Argonautët
Wed 20 Mar 2024, 23:21
Melisandre Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Besarë

Profetë, orakuj, sibylla, priftnij, priftnesha, shtriga, shtriganë, ganecë, falltorë,
1323Abaridi
Wed 06 Mar 2024, 11:32
Tomor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Dituni mistike

Teologji e numrave, fizikë, magji, logjikë, astronomi, sekrete të astrologjisë, revolucione të planetëve, faza të hënës, matje e madhësisë së yjeve, revolucione kozmike, etj.
1014Numerologjia dhe...
Sun 06 Feb 2022, 00:15
Tomor Shiko mesazhin e fundit
Theologji Empty
Recently shared images
Today's active topics
Today's top 20 posters
Overall top 20 posters
Delete the forum cookies

Mesazhe të rejaMesazhe të rejaAsnjë mesazh i riAsnjë mesazh i ri  Forumi është KyçurForumi është Kyçur