FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Amoniti (kërmilli i gurtë)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Tomor
ADMIN
Tomor


Numri i postimeve : 1176
Join date : 17/03/2013

Amoniti (kërmilli i gurtë) Empty
MesazhTitulli: Amoniti (kërmilli i gurtë)   Amoniti (kërmilli i gurtë) EmptyMon 03 Jul 2023, 20:51

Amonit

Kërmill i gurtë

Amoniti (kërmilli i gurtë) 14724-amonitAmoniti (kërmilli i gurtë) 14724-2-amonit

_________________
Mos i shko në qafë shoqit, nepi shkaf i përket, e jeto nierxisht. Mi kto âsht ngrehë ajo nertesë e madhnueshme qi i thonë shoqni, njeky âsht Kanuni i shoqnis! - Shtjefën Gjeçovi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://zojsi.albanianforum.net
Tomor
ADMIN
Tomor


Numri i postimeve : 1176
Join date : 17/03/2013

Amoniti (kërmilli i gurtë) Empty
MesazhTitulli: Re: Amoniti (kërmilli i gurtë)   Amoniti (kërmilli i gurtë) EmptyMon 03 Jul 2023, 20:52

Fosilet e Amonitit


Fosilet e Amonitit janë fosilet më të njohura në botë, janë fosile të një kafshe detare të zhdukur. Vetëm duke parë formën e tyre unike mund të vërejmë se janë një gur që simbolizon ndryshimin dhe lëvizjet pozitive.

Ky gur i fuqishëm mund t’ju ndihmojë të kaloni çdo vështirësi që mund të keni, ai e shndërron energjinë e keqe rreth jush në një energji pozitive, është gjithashtu shumë pastrues dhe energjik.Si të kujdesemi për kristalet?


Gurët mund të jenë të brishtë, kështu që është më mirë t’i pastroni me ujë të vakët dhe sapun të butë. Pas kësaj thjesht thani slitën me një leckë të butë dhe mos shtoni asgjë tjetër.

Për të rimbushur fosilin, mund të përdorni muzikë ose një instrument zanor dhe t’i lini vibrimet të lidhen me fosilin, ndërkohë sigurohuni që të keni synime pozitive. Ju gjithashtu mund ta mbani fosilin nën rrezet e diellit për disa minuta ose ta rimbushni me tym sherebele.

_________________
Mos i shko në qafë shoqit, nepi shkaf i përket, e jeto nierxisht. Mi kto âsht ngrehë ajo nertesë e madhnueshme qi i thonë shoqni, njeky âsht Kanuni i shoqnis! - Shtjefën Gjeçovi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://zojsi.albanianforum.net
 
Amoniti (kërmilli i gurtë)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Kërmilli

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Shkencë :: Dhéshkronjë-
Kërce tek: