FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Ambrosi

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Tomor
ADMIN
Tomor


Numri i postimeve : 1176
Join date : 17/03/2013

Ambrosi Empty
MesazhTitulli: Ambrosi   Ambrosi EmptyMon 11 Mar 2024, 00:12

Ambrozi, ushqimi i hyjnive që, është nëntë herë më i embël se mjalti. Ai ka veti magjike, që i bën hyjnitë të pavdekshme dhe të reja per jetë. Ambrozi kuptohet vetem si ushqim i mirë, kurse nektari është pija e hyjnive.

Nektari, pije e hyjnive që, ashtu si dhe ambrozi (ushqimi i hyjnive) u siguron atyre pavdekshmërinë dhe rininë e përjetshme.

_________________
Mos i shko në qafë shoqit, nepi shkaf i përket, e jeto nierxisht. Mi kto âsht ngrehë ajo nertesë e madhnueshme qi i thonë shoqni, njeky âsht Kanuni i shoqnis! - Shtjefën Gjeçovi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://zojsi.albanianforum.net
 
Ambrosi
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Theologji :: Besa e Lashtë-
Kërce tek: