FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR


I PARI FORUM PAGAN SHQIPTAR NË INTERNET!!! MIRË SE VINI, REGJISTROHUNI DHE SHKËMBENI IDETË TUAJA ME BESËLASHTËT E TJERË!
 
ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Shiko mesazhet pa përgjigje
 Forum TematMesazhet
Mesazhi i fundit

Krye

 
Asnjë mesazh i ri

Shoqëria jonë

Shoqëria jonëBiseda shoqërore, biseda të ndryshme, pyetje, probleme, lajmërime etj. Ndjehuni si në shtëpinë tuaj.
68Fjala paganism n...
Thu 08 Jun 2017, 18:14
Tomor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Arti modern besëlashtë

Piktura, krijime letrare, e vepra tjera arti me tematikë nga Besëlashta
922Hymni për pavdek...
Sat 07 Jan 2017, 18:58
Tomor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Veprimtaria pagane sot58Shkëndije Mujaj:...
Mon 17 Apr 2017, 14:08
Tomor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Urime dhe përshëndetje210Urime ditëlindje...
Sat 23 May 2015, 13:59
Dedro Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Pyetje të përgjithshme rreth Besëlashtës (paganizmit)

Pyetje më të shpeshta rreth paganizmit, dhe për çfarëdo paqartësie që keni mund të drejtoheni këtu me pyetje. Anëtarët tjerë që dinë diçka mund të përgjigjen.
1023a flijoni njerz ...
Sat 22 Jul 2017, 16:06
Tomor Shiko mesazhin e fundit

Theologji

 
Asnjë mesazh i ri

Besa e Lashtë

Besa e LashtëFeja pellazgo-ilire, perëndi, hyjni, besime, demonë, shpirtra, jeta pas vdekjes, ritualet, misteret, inicimi, vendet e shejta, kremtet e motmotit, heronj, profetë, etj.
74142Kulti i Hënës
Tue 28 Feb 2017, 14:30
Tomor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Dituri mistike

Teologji e numrave, fizikë, magji, logjikë, astronomi, sekrete të astrologjisë, revolucione të planetëve, faza të hënës, matje e madhësisë së yjeve, revolucione kozmike, etj.
816Datat e vërteta ...
Sun 13 Nov 2016, 21:11
Tomor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Urtësi

Filozofi, etikë, fjalë të urta, rrahje mendimesh
2548Aristoteli: si f...
Sun 26 Mar 2017, 19:16
Tomor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Kreshnikí35Hakmarrja e legj...
Thu 26 Jan 2017, 21:16
Tomor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Kanun1298Papa Zhuli
Sat 18 Apr 2015, 14:49
Tomor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Festivalet besëlashta810Buzmi
Thu 29 Sep 2016, 18:25
Tomor Shiko mesazhin e fundit

Tokat tona dhe kolonitë

 
Asnjë mesazh i ri

Tokat tona dhe kolonitë e afërme

Tokat tona dhe kolonitë e afërmeTokat tona stërgjyshore në gadishullin ilirik & kolonitë shqiptare më të afërta
1826Shqipëria e Madh...
Sun 31 May 2015, 14:54
Dedro Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Arbëria

Shqipëria politike apo e 1913-s
1013Historia e Skend...
Sun 04 Jun 2017, 22:45
Tomor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Dardania

Shqiptarët në Kosovë
1733Drenasi vendos t...
Fri 27 Feb 2015, 19:38
Tomor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Maqedonia

Shqiptarët në Maqedoni, Shkupi dardan, Manastiri i abëcësë shqiptare, Sfetigradi i Skenderbeut, Reka e Epërme,
2054Shqiptaret ne ko...
Tue 08 Nov 2016, 21:29
Tomor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Malësia

Shkodër, Malësi, Mal i Zi, Sanxhak
2244Kërcënon punëtor...
Thu 01 Oct 2015, 12:26
Tomor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Epiri

Çamëria, arvanitët e Follorinës, Kosturit, malet e Pindit, Arta e Preveza
711Shtrirja e Pasha...
Wed 27 Aug 2014, 23:27
Buzulk Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Mysia

Shqiptarët në Preshevë, Bujanoc, Medvegjë, - çështja e Toplicës - shqiptarët në Nish e Beograd, etj.
1013Medvegjës i tako...
Mon 09 Mar 2015, 21:48
Tomor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Greqia

Shqiptarët në Greqi, Arvanitët në mbarë Greqinë, fshatrat e Ebros, maniotët, etj
912Shqiptarët pusht...
Mon 14 Dec 2015, 20:49
Tomor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Anadolli

Shqiptarët në Turqi, rumë dhe arnautë
69Qyteti i nëndhes...
Thu 15 Dec 2016, 15:21
Tomor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Italia

Arbëreshët në Sicili, Kalabri, Apuli e Lukani, Shqiptarët në tërë Italinë,
810Albana, në Itali...
Mon 11 Apr 2016, 10:57
Tomor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Rhaetia

Shqiptarët në Zvicër
1224Ushtarët shqipta...
Wed 08 Apr 2015, 19:01
Tomor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Vindelikia

Shqiptarët në Baden-Vyrtemberg dhe Bavari (Bajern)
68U ndalua dëbimi ...
Tue 03 Feb 2015, 15:24
Tomor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Norik

Shqiptarët në Austri
79Karl von Gega
Sun 02 Aug 2015, 19:20
Tomor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Dalmacia

Shqiptarët në Bosne e Hercegovinë, Kroaci dhe Slloveni, Arbneshi i Zarës, Jutbina e Klladusha,
1010Deputete shqipta...
Mon 09 Nov 2015, 19:00
Tomor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Thrakia

Shqiptarët në Bullgari
55ZBULOHET VARRI I...
Thu 31 Jul 2014, 15:40
Cani Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Karpatia

Shqiptarët në Romani, Moldavi, Ukrainë, Sllovaki, Çeki, Poloni, Hungari
67Pamje të bukura ...
Sat 28 Feb 2015, 12:32
Tomor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Syria

Shqiptarët në Lindjen e Afërme (përtej Turqisë), Irak, Siri, Jordan, Liban, Izrael, Palestinë, Egjypt, etj
1132Substanca psikot...
Sat 11 Jun 2016, 20:42
Tomor Shiko mesazhin e fundit

Mërgata

 
Asnjë mesazh i ri

Mërgata - Evropë22Shoqëria Shqipta...
Wed 03 Sep 2014, 16:47
Tomor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Mërgata - Angloamerikë00
Asnjë mesazh i ri

Mërgata - Amerika Latine00
Asnjë mesazh i ri

Mërgata - Australi11Faktori politik ...
Sun 22 Feb 2015, 15:45
Tomor Shiko mesazhin e fundit

Kulturë dhe Natyrë

 
Asnjë mesazh i ri

Kuzhina popullore shqiptare56Birra ('sabaia' ...
Sun 09 Apr 2017, 11:26
Tomor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Kuzhina vegjetarianeModerator: ElsaQerreti
55Një fëmijë vegje...
Wed 06 Jan 2016, 20:52
Tomor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Kuzhina paleo17USHQIMI OPTIMAL...
Sat 28 Feb 2015, 21:34
Tomor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Mjekësi popullore2033DAKINA (rrepi i ...
Fri 01 Jul 2016, 17:48
Tomor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Bimë në trojet pellazge00
Asnjë mesazh i ri

Kafshë në trojet pellazge12Gjarpërinjtë
Wed 24 Apr 2013, 18:45
Tomor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Kujdesi për fëmijët233USHQYERJA ME GJI...
Wed 27 Aug 2014, 16:33
ElsaQerreti Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Kujdesi për natyrën

Ambientalizëm, Ekologji, etj.
13Shtëpi ekologjik...
Thu 04 Sep 2014, 17:21
Tomor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Arkitektura45Kulla
Thu 12 Mar 2015, 23:01
Tomor Shiko mesazhin e fundit

Edukim fizik

 
Asnjë mesazh i ri

Gjimnastikë & Atletikë

Vrapim nëpër bjeshkë, ushtrime për nxehje dhe për formim trupi, kërcim, hedhje gjyle, shtize e disku.
00
Asnjë mesazh i ri

Mundja11Federata e mundj...
Sat 23 Aug 2014, 20:50
Dedro Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Arti ushtarak55Organizimi parau...
Fri 20 Mar 2015, 22:37
Buzulk Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Lojrat popullore44Albaniada
Sat 23 Aug 2014, 17:55
Tomor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Lojrat ujore

11Shqiptarët me kë...
Mon 25 Aug 2014, 12:17
Dedro Shiko mesazhin e fundit

Argëtim

 
Asnjë mesazh i ri

Humor00
Asnjë mesazh i ri

Lojëra mendore00
Asnjë mesazh i ri

Lojra kompjuteri12Stronghold Heave...
Sat 23 Aug 2014, 20:23
Dedro Shiko mesazhin e fundit

Forumi jonë në gjuhë të huaja

 
Asnjë mesazh i ri

Albanian Pagan Forum - in English00

Çështje tjera

 
Asnjë mesazh i ri

Shporta11Nga vjen Radio G...
Wed 20 Jan 2016, 18:36
taralushi Shiko mesazhin e fundit
Today's active topics
Today's top 20 posters
Overall top 20 posters
Delete the forum cookies
Kush është në linjë
Kush është në linjëAnëtarët e këtij forumi kanë postuar 851 artikuj
Forumi ka 75 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri xharraj
2 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 2 vizitorë :: 1 Bot
Rekord i përdoruesve në linjë ishte 167 më Mon 17 Apr 2017, 16:14

Anëtarët të regjistruar Asnjë
Bots : Google
No users have a birthday today
No users are having a birthday in the upcoming 7 days
Legjenda :   [ Administrator ]   [ Moderator ]

Mesazhe të rejaMesazhe të rejaAsnjë mesazh i riAsnjë mesazh i ri  Forumi është KyçurForumi është Kyçur