FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Ilaç kundër harresës

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Ajka

Ajka


Female Numri i postimeve : 19
Join date : 19/03/2013
Age : 36
Location : Tirane

Ilaç kundër harresës Empty
MesazhTitulli: Ilaç kundër harresës   Ilaç kundër harresës EmptySun 04 Apr 2021, 15:12

Merren rrënjë sanëze (Gentiana lutea), pastrohen mirë me ujë që t'u hiqet dheu, dhe vendosen në kavanoz me venë të bardhë. Aty lihen për 8 ditë. Pas kësaj pihet 3 herë në ditë nga një gotë e vogël, para buke.

_________________
Death by fire is the purest death! - Melisandre of Asshai
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Ilaç kundër harresës
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ilaq kunder rrudhave
» --- PELLAZGËT KUNDËR GREKËVE ---
» Barna popullore kunder ftohjes
» Historia e Skenderbeut - lufta kundër muslimanëve

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Shkencë :: Mjekësia besëlashtë-
Kërce tek: