FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 FSK me uniformë popullore

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Laureta
MODERATOR
Laureta


Female Numri i postimeve : 18
Join date : 07/07/2014
Age : 30
Location : Ferizaj

FSK me uniformë popullore Empty
MesazhTitulli: FSK me uniformë popullore   FSK me uniformë popullore EmptyTue 15 Jul 2014, 14:11

FSK-ja, me uniformë tradicionale

FSK me uniformë popullore 656X37346900fsk_2

15.07.2014 | 14:50

Njësia Ceremoniale të FSK-së sot është paraqitur për herë të parë me uniformë tradicionale me rastin e vizitës së zëvendëskomandantit suprem të Aleancës së NATO-s për Evropë, gjeneral Sir Adrian Bradshaw.

Ministri në detyrë i Forcës së Sigurisë së Kosovës (MFSK), Agim Çeku, i uroi mirëseardhje zëvendëskomandantin suprem të Aleancës së NATO-s për Evropë, gjeneral Sir Adrian Bradshaw me bashkëpunëtorë.

Gjatë takimit të përbashkët, ministri Çeku e informoi gjeneralin e NATO-s, Bradshaw mbi të arriturat e FSK-së, duke u shprehur se kjo forcë është tregimi më i suksesshëm i Kosovës së pavarur.
Çeku ka falënderuar gjeneralin Bradshaw për mbështetjen që NATO i ka dhënë FSK-së si dhe ka kërkuar nga ai që kjo mbështetje të vazhdoj edhe më tutje.

Ndërkaq, gjenerali i NATO-s, Adrian Bradshaw, ka thënë se NATO e çmon aspiratën e Kosovës për anëtarësim në aleancën veri-atlantike si dhe çmon gatishmërinë e Kosovës për të kontribuar në misione paqësore. ("Epoka e re")
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
FSK me uniformë popullore
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Vallet popullore
» Kostumografi popullore
» Skenderbeu në traditën popullore
» Lojëra muzikore popullore
» Barna popullore kunder ftohjes

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Edukim fizik :: Art ushtarak-
Kërce tek: