FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Kostumografi popullore

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Tomor
ADMIN
Tomor


Numri i postimeve : 984
Join date : 17/03/2013

Kostumografi popullore Empty
MesazhTitulli: Kostumografi popullore   Kostumografi popullore EmptyThu 23 Mar 2023, 11:47

Violeta Xhaferi
Kostume kombëtare nga Shqipëria, 1975
Teknikë e kombinuar

Kostumografi popullore Eng-WGv-NXIAA9-ZHX

_________________
Mos i shko në qafë shoqit, nepi shkaf i përket, e jeto nierxisht. Mi kto âsht ngrehë ajo nertesë e madhnueshme qi i thonë shoqni, njeky âsht Kanuni i shoqnis! - Shtjefën Gjeçovi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://zojsi.albanianforum.net
 
Kostumografi popullore
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» FSK me uniformë popullore
» Vallet popullore
» Skenderbeu në traditën popullore
» Lojëra muzikore popullore
» Barna popullore kunder ftohjes

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Kulturë :: Veshmbathje-
Kërce tek: