FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Tulipani shqiptar

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Kandhaon

Kandhaon


Numri i postimeve : 797
Join date : 09/08/2014
Location : Në breshta, mes bredhave,

Tulipani shqiptar Empty
MesazhTitulli: Tulipani shqiptar   Tulipani shqiptar EmptyWed 15 Mar 2023, 19:50

Tulipa albanica

tulipan

Tulipani shqiptar 335844413-890632258860652-2570491286943812149-n
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kandhaon

Kandhaon


Numri i postimeve : 797
Join date : 09/08/2014
Location : Në breshta, mes bredhave,

Tulipani shqiptar Empty
MesazhTitulli: Re: Tulipani shqiptar   Tulipani shqiptar EmptyWed 15 Mar 2023, 20:24

Lëndina e Tulipanëve ndodhet ndërmjet zonës së Kolshit dhe Surroit Kukës Albania. Është vendi i Tulipanit Shqiptar (Tulipa albanica), bimë endemike e shqipërisë.

Tulipani shqiptar L-ndina-e-tulipan-ve
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Tulipani shqiptar
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Prejardhja e emrit "Shqiptar"
» Ragbi - klubi shqiptar
» Sundimi shqiptar në Egjipt
» Invadimi shqiptar në Serbi (druvarët)
» Faktori politik shqiptar në Australi

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Shkencë :: Bimësi-
Kërce tek: