FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Invadimi shqiptar në Serbi (druvarët)

Shko poshtë 
4 posters
AutoriMesazh
Hylltar
MODERATOR
Hylltar


Male Numri i postimeve : 193
Join date : 23/04/2013
Age : 43
Location : Në Fushat e Elysesë

Invadimi shqiptar në Serbi (druvarët) Empty
MesazhTitulli: Medvegja e shkretuar   Invadimi shqiptar në Serbi (druvarët) EmptySat 09 Aug 2014, 11:24

Çun Lajçi: Qenka e shkretë Medvegja dhe e humbur shqiptaria

Medvegjë, 9 Gusht 2014 – Sot ne Banjën e Siarinës respektivisht tek vendi i quajtur “Gejzeri” do mbahet takimi i Medvegjasve organizim ky qe meton ti mbledhe Medvegjasit nga te gjitha anet. Ne kete takim po merr pjesë edhe artisiti i njohur, aktori qe i thrret tokes e vendit Çun Lajçi. Aktori Lajci para Medvegjasve do të recitoj Ali Pashën e Gucisë nga Fishta si dhe poemën e tijë “Kokën lartë shqiptari im”

Invadimi shqiptar në Serbi (druvarët) Quni

“Rugova Press” duke njohur shpirtin e madh të Artistit Çun Lajçi dhe me qellim që ta njoftoj opinionin me aktivitetet e tija në dobi të kombit, morëm këtë prononcim në të cilin ai vajton vendin që është mbetur pa Shqiptar.

Qenka e shkretë Medvegja dhe e humbur shqiptaria.Mall paske t’i takosh.

E lanun shkret nga pushteti e zoti. Kurse ata pak ( 500) veta që paskan mbetur mundohen që sot në orën 19 në qendrën turistike Gejzeri te Banja e Siarinës ta ngjallin shpirtin e shqiptarizmës me ata pak mergimtarë që kalojnë pushimet në trojet e tyre të lindjes.

Unë kam mall e nostalgji njëkohësisht,për pjesëmarrjen time në takimin e Diasporës, sepse kur isha me 1970 me shfaqjen “Halili e Hajria” kishte plot e përplot shqiptarë si në Medvegjë si në fshatrat shqiptare përreth dhe e kishe përshtypjen se je në Podujevë.

Sot qenka për t’u vajtu shqiptari im këtu. I harruar nga R.e Kosovës dhe nga R.e Serbisë. Mjerë ne sa shpejt harrojmë!

Rugovapress.com

_________________
PAGANËT PO TRIUMFOJNË, IMAMËT PO BIEN, BOTËS SË SHPEJTI DO TI KTHEHET PAQA.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kandhaon

Kandhaon


Numri i postimeve : 797
Join date : 09/08/2014
Location : Në breshta, mes bredhave,

Invadimi shqiptar në Serbi (druvarët) Empty
MesazhTitulli: Re: Invadimi shqiptar në Serbi (druvarët)   Invadimi shqiptar në Serbi (druvarët) EmptySun 10 Aug 2014, 09:10

Turp u qoftë këtyre që janë shpërngulur në Kosovë. Kur ata pak 500 vetë guxojnë të rrinë, përse nuk guxojnë këta tjerët, aq më tepër që do të ishin më shumë veta po të shkonin dhe këta.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
nikolla

nikolla


Numri i postimeve : 9
Join date : 23/03/2013

Invadimi shqiptar në Serbi (druvarët) Empty
MesazhTitulli: Invadimi shqiptar në Serbi (druvarët)   Invadimi shqiptar në Serbi (druvarët) EmptyThu 28 Aug 2014, 15:46

Vritet një shqiptar dhe një tjetër i palgosur në kufirin Kosovë-Serbi

Invadimi shqiptar në Serbi (druvarët) Kufiri

Një shqiptar është vrarë dhe një tjetër është plagosur në orët e hershme të mëngjesit në kufirin Kosovë-Serbi.
Mësohet se emri i të vdekurit është Fatmir Mehmeti nga fshati Dumnicë e Epërme, ndërkaq i plagosuri është N, 37 vjeçar nga fshati Llaushë.
Një qytetar tjeter i Kosovës është në duar të organeve serbe, kurse për nje personin tjeter nuk ka të dhëna se ku ndodhet.

Brahim Sadriu zyrtar për informim i Policisë së Kosovës ka deklaruar se ka marrë një deklaratë nga një familjar i njërit prej të ndaluarve nga organet serbe, dhe se ky person që kishte shkuar të pres dru ndodhet në territorin serb.

“Nuk kemi informacione tjera. Ai ndodhet në duar të palës serbe sipas asaj që na kanë thënë familjarët”, ka thënë Sadriu. Mungesa e informacionit sipas tij, vjen pasi ai ndodhet jashtë territorit të Kosovës, dhe policia nuk ka casje në informata.

Gazeta Zëri ka konfirmuar se personi Naim Zeqiri rreth 34 vjeçar është plagosur nga forcat serbe në vendin e quajtur Matrovë.

Naimi sipas vellait Safetit kishte shkuar të marrë dru për vete në mal, pasi kishte mbetur pa to. Sipas tij djali 12 vjeçar i Naimit është tronditur dhe nuk është në gjendje as të përshkruajë sesi ka ndodhur ngjarja dhe momentin e fundit kur është ndarë nga i ati.

http://thealbanian.co.uk/vritet-nje-shqiptar-dhe-nje-tjeter-i-palgosur-ne-kufirin-kosove-serbi.html
Mbrapsht në krye Shko poshtë
nikolla

nikolla


Numri i postimeve : 9
Join date : 23/03/2013

Invadimi shqiptar në Serbi (druvarët) Empty
MesazhTitulli: Re: Invadimi shqiptar në Serbi (druvarët)   Invadimi shqiptar në Serbi (druvarët) EmptyThu 28 Aug 2014, 15:48

Vritet nje Polic serb ne kufi me Kosovën

Invadimi shqiptar në Serbi (druvarët) Policia-serbe

Pjesëtari i xhandarmerisë së Serbisë, Stevan Singjeliq (30) I cili sot në orët e hershme të mëngjesit ishte plagosur afër Kurshumlisë (në kufi me Kosovën) raportohet se ka vdekur.

Sipas medieve serbe ai u qëllua nga prerës ilegalë të pyjeve që vinin nga Kosova.

Njoftohet se xhandari Singjeliq vdiq në Akademinë e Mjekësisë Ushtarake të Beogradit. Ai ishte plagosur në fshatin Orllovac. Mbi të, sipas medieve serbe, kishin shtënë shumë shqiptar prerës ilegalë të pyllit.

http://thealbanian.co.uk/vritet-nje-polic-serb-ne-kufi-me-kosoven.html
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Tomor
ADMIN
Tomor


Numri i postimeve : 1100
Join date : 17/03/2013

Invadimi shqiptar në Serbi (druvarët) Empty
MesazhTitulli: Re: Invadimi shqiptar në Serbi (druvarët)   Invadimi shqiptar në Serbi (druvarët) EmptySat 21 Feb 2015, 14:43


Medvegja me vetëm 450 shqiptarë


_________________
Mos i shko në qafë shoqit, nepi shkaf i përket, e jeto nierxisht. Mi kto âsht ngrehë ajo nertesë e madhnueshme qi i thonë shoqni, njeky âsht Kanuni i shoqnis! - Shtjefën Gjeçovi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://zojsi.albanianforum.net
Sponsored content

Invadimi shqiptar në Serbi (druvarët) Empty
MesazhTitulli: Re: Invadimi shqiptar në Serbi (druvarët)   Invadimi shqiptar në Serbi (druvarët) Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Invadimi shqiptar në Serbi (druvarët)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Tulipani shqiptar
» Ragbi - klubi shqiptar
» Pamja shqiptare e Maqedonise, dje, sot dhe neser
» Prejardhja e emrit "Shqiptar"
» Faktori politik shqiptar në Australi

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Çështje shqiptare :: Atdheu Pellazgjik-
Kërce tek: