FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Shqiptaret ndertuan Kishat Ortodokse ne Dardani

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Sabaja

Sabaja


Numri i postimeve : 19
Join date : 17/03/2013

Shqiptaret ndertuan Kishat Ortodokse ne Dardani Empty
MesazhTitulli: Shqiptaret ndertuan Kishat Ortodokse ne Dardani   Shqiptaret ndertuan Kishat Ortodokse ne Dardani EmptySat 30 Mar 2013, 13:10

Sa per t'i hapur shtegun diskutimeve te reja ne kete teme kaq te rendesishme per jeten shpirterore te Dardanise, po sjellim nje fragment teper interesant te akademik Mark Krasniqit (shkeputur nga intervista "Kosova ka traditë të autonomisë" dhënë "Rilindjes", më 2 qershor 1990)

Shqiptaret ndertuan Kishat Ortodokse ne Dardani Kosovabizantlb9
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Shqiptaret ndertuan Kishat Ortodokse ne Dardani
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Karl von Gega
» Pamja shqiptare e Maqedonise, dje, sot dhe neser
» Emënvendet shqip
» Gjurme te tradites ortodokse ne malet e Dardanise
» Trashegimia shqiptare ortodokse ne malin e Athosit

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Shkencë :: Histori :: Arbnorët-
Kërce tek: