FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Mbishkrim ilir kushtuar Belenit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Kandhaon

Kandhaon


Numri i postimeve : 837
Join date : 09/08/2014
Location : Në breshta, mes bredhave,

Mbishkrim ilir kushtuar Belenit Empty
MesazhTitulli: Mbishkrim ilir kushtuar Belenit   Mbishkrim ilir kushtuar Belenit EmptySun 10 Aug 2014, 09:39

Mbishkrim ilir kushtuar Belenit Aa1346d0_zps3d1ce62a

Nuk është bërë ndonjë shpjegim me anë të shqipes por shihet qartë që është shqip. TI FALEJ BELENEJ, në kuptimin "ti fale o Belen" apo diçka ngjashëm, sikur lutje të ngjashme që kishte te malësorët "Fale Zot e Ora e fisit".

Guri ku gjendet mbishkrimi (Slloveni)
Mbishkrim ilir kushtuar Belenit Ad0d2230_zpsfdf490c0
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Mbishkrim ilir kushtuar Belenit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Armatimi ilir
» Dielli ilir
» Pani Pellazgo - Ilir !
» Organizimi shoqëror ilir
» Mbreti ilir Balaj

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Theologji :: Besa e Lashtë-
Kërce tek: