FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Mali i Nemërçkës

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Kandhaon

Kandhaon


Numri i postimeve : 837
Join date : 09/08/2014
Location : Në breshta, mes bredhave,

Mali i Nemërçkës Empty
MesazhTitulli: Mali i Nemërçkës   Mali i Nemërçkës EmptyTue 04 Apr 2023, 09:30

Në Përmet, maja e malit të Nemërçkës (rreth 2485 m lartësi), thirret nga populli “Maja e Dritës”. Malet tregonin edhe çastin kur lindte dielli, pasi aty binin rrezet e para të mëngjesit.

Mali i Nemërçkës 800px-Southern-View-Nemercke
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Mali i Nemërçkës
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Mali Tomor
» Mali Pashtrik
» Tomori, mali legjend i shqiptarve
» Mali i Zotit dhe Tryeza e Zotit

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Theologji :: Vende të shenjta-
Kërce tek: