FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Loja e Motmotit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Hylltar
MODERATOR
Hylltar


Male Numri i postimeve : 193
Join date : 23/04/2013
Age : 43
Location : Në Fushat e Elysesë

Loja e Motmotit Empty
MesazhTitulli: Loja e Motmotit   Loja e Motmotit EmptyTue 24 Oct 2017, 11:17

Qëllimi është të radhiten të tria figurat në vijë të drejtë ose në rreth. Secili lojtar luan nga njëherë, me vetëm një figurë, vetëm një katrorë në afërsi. Nuk mund të luhet në katrorë të zënë.

Loja e Motmotit Gameboard

Burimi: http://www.tetraktis-studio.gr/gamepress_en.php?vid=24

_________________
PAGANËT PO TRIUMFOJNË, IMAMËT PO BIEN, BOTËS SË SHPEJTI DO TI KTHEHET PAQA.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Loja e Motmotit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Loja mbretërore e Urit
» Kryt e motmotit - Artane (ish-Novoberde)

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Edukim fizik :: Lojna popullore-
Kërce tek: