FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Loja mbretërore e Urit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Hylltar
MODERATOR
Hylltar


Male Numri i postimeve : 193
Join date : 23/04/2013
Age : 43
Location : Në Fushat e Elysesë

Loja mbretërore e Urit Empty
MesazhTitulli: Loja mbretërore e Urit   Loja mbretërore e Urit EmptyMon 23 Oct 2017, 22:54

Lojë e lashtë sumeriane

Loja mbretërore e Urit Steam-Powered+Game+of+Ur+2

Luhet me 4 zare dyfaqëshe, dhe me 6 figura të cilat lozin sipas numrit që i bie zarit. Në katrorët me rozetë, figura është e paprekshme, dhe ka të drejtë të loz edhe njëherë.

Luaj tani: https://www.yourturnmyturn.com/java/ur/index.php

_________________
PAGANËT PO TRIUMFOJNË, IMAMËT PO BIEN, BOTËS SË SHPEJTI DO TI KTHEHET PAQA.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Loja mbretërore e Urit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Loja e Motmotit

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Argëtim :: Shllime-
Kërce tek: