FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Shqiptarët me kërcimet e tyre nga Ura e Shenjtë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Hylltar
MODERATOR
Hylltar


Male Numri i postimeve : 193
Join date : 23/04/2013
Age : 43
Location : Në Fushat e Elysesë

Shqiptarët me kërcimet e tyre nga Ura e Shenjtë Empty
MesazhTitulli: Shqiptarët me kërcimet e tyre nga Ura e Shenjtë   Shqiptarët me kërcimet e tyre nga Ura e Shenjtë EmptyMon 25 Aug 2014, 12:17


Ngjarja tek Drini i Bardhë ka mahnitur të gjitha mediat, përfshirë edhe ato britanike.

DailyMail ia ka kushtuar një reportazh, të përqëndruar kryesisht në fotografitë më interesante të garës së zhytësve tek Ura e Shenjtë.

Gara që u zhvillua, kishte për qëllim kërcimin nga lartësia dhe zhytjen në stile të ndryshme.

Për shembull, ndër më të përfolurit dhe kampioni i stilit të dallëndyshes, siç u raportua edhe më herët, është Sali Riza Grançina.

Ja disa fotografi mahnitëse, të cilave mediat britanike u kanë dhënë një hapësirë të veçantë.

Shqiptarët me kërcimet e tyre nga Ura e Shenjtë Foto-1_3111

Shqiptarët me kërcimet e tyre nga Ura e Shenjtë Foto-3_9018

Shqiptarët me kërcimet e tyre nga Ura e Shenjtë Foto-5_1736

Shqiptarët me kërcimet e tyre nga Ura e Shenjtë 6_4484

Shqiptarët me kërcimet e tyre nga Ura e Shenjtë 7_3350

_________________
PAGANËT PO TRIUMFOJNË, IMAMËT PO BIEN, BOTËS SË SHPEJTI DO TI KTHEHET PAQA.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Shqiptarët me kërcimet e tyre nga Ura e Shenjtë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Shqiptarët në Mal të Zi,
» Shqiptarët në Itali
» Shqiptarët në Ukrainë
» Shqiptarët në Bullgari
» Shqiptarët në Itali

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Edukim fizik :: Lojna-
Kërce tek: