FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Fiset (vëllazëritë) arbneshe në Zarë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Buzulk

Buzulk


Male Numri i postimeve : 52
Join date : 21/07/2014
Location : Jutbinë

Fiset (vëllazëritë) arbneshe në Zarë Empty
MesazhTitulli: Fiset (vëllazëritë) arbneshe në Zarë   Fiset (vëllazëritë) arbneshe në Zarë EmptyMon 21 Jul 2014, 16:33

Mbiemrat e familjeve arbëreshe:

Buliq, Ququlla, Çurkoviq, Dadiq, Deshpal, Duka, Gjergja, Jellenkoviq, Joviq, Kallmeta, Karuc, Kotllar, Krstiq, Marshan, Marushiq, Mateshiq, Mazija, Moroviq, Musap, Muzhanoviq, Nikpal, Peroviq, Petani, Ratkoviq, Rela-Vlladoviq, Smolçiq, Stipçeviq, Tomas, Vlladoviq, Vukiq.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Fiset (vëllazëritë) arbneshe në Zarë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Çka janë fiset dhe si krijohen ato?
» Fiset shqiptare në Mal të Zi, hartë e rrallë e vitit 1839

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Shoqni :: Fiset shqiptare-
Kërce tek: