FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Dhembjet e muskujve

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Majlinda Nikçi

Majlinda Nikçi


Female Numri i postimeve : 37
Join date : 11/09/2017
Age : 28
Location : Prishtinë

Dhembjet e muskujve Empty
MesazhTitulli: Dhembjet e muskujve   Dhembjet e muskujve EmptyMon 27 Feb 2023, 15:36


Uthulla e mollës dekompozon acidin laktik, i cili grumbullohet në muskuj pas ushtrimeve dhe shkakton dhimbje në muskuj. Përzieni disa lugë uthull në filxhan të ujit, zhyteni leckën në të e pastaj mbajeni në vendet që ju dhembin për 20 minuta.

_________________
Allahu dhe Shejtani janë NJË dhe i VETMI !!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Dhembjet e muskujve
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Dhembjet e kokës
» Ushtrime për zgjatje të muskujve të shpinës

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Shkencë :: Mjekësia besëlashtë-
Kërce tek: