FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Antroponimia shqip

Shko poshtë 
2 posters
AutoriMesazh
Kandhaon

Kandhaon


Numri i postimeve : 837
Join date : 09/08/2014
Location : Në breshta, mes bredhave,

Antroponimia shqip Empty
MesazhTitulli: Antroponimia shqip   Antroponimia shqip EmptyThu 24 Feb 2022, 21:39

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Tomor
ADMIN
Tomor


Numri i postimeve : 1176
Join date : 17/03/2013

Antroponimia shqip Empty
MesazhTitulli: Re: Antroponimia shqip   Antroponimia shqip EmptySat 29 Apr 2023, 23:13

E kishin pyete njehere Mujë Loshin, plakun e mençur nga Drenica: Pse emrat e kafshëve i kemi shqip, e ata te njerëzve turqisht? Muje Loshi u ishte pergjigjur: Sepse budallaku i t'parëve tonë nuk i ka prekë edhe gjanë!

_________________
Mos i shko në qafë shoqit, nepi shkaf i përket, e jeto nierxisht. Mi kto âsht ngrehë ajo nertesë e madhnueshme qi i thonë shoqni, njeky âsht Kanuni i shoqnis! - Shtjefën Gjeçovi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://zojsi.albanianforum.net
 
Antroponimia shqip
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Emënvendet shqip
» Emna shqip për djem
» Dliresia gjuhesore ne shqip
» Emna shqip për vajza
» Përdor shkronjat shqip (Ë dhe Ç)

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Kulturë :: Gjuhë e gjuhësi-
Kërce tek: