FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Psikologjia pedagogjike

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Kandhaon

Kandhaon


Numri i postimeve : 837
Join date : 09/08/2014
Location : Në breshta, mes bredhave,

Psikologjia pedagogjike Empty
MesazhTitulli: Psikologjia pedagogjike   Psikologjia pedagogjike EmptyWed 16 Feb 2022, 22:06

Psikologjia pedagogjike është disciplinë e psikologjisë që studion natyrën e njeriut dhe si ndryshon ajo nën ndikimin e procesit të të mësuarit. Kjo ka si lëndë studimi ndryshimet në inteligjencë, zhvillimin kognitiv, motivimin dhe rolin e tyre në mësim.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Psikologjia pedagogjike
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Psikologjia ushtarake
» Psikologjia e punës (industriale)

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Urtësi :: Psikologji-
Kërce tek: