FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Ndërtesat në funksion muzikor

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Tomor
ADMIN
Tomor


Numri i postimeve : 1095
Join date : 17/03/2013

Ndërtesat në funksion muzikor Empty
MesazhTitulli: Ndërtesat në funksion muzikor   Ndërtesat në funksion muzikor EmptyThu 14 Jan 2021, 19:06

Museion:

Fjalė e praktikės muzikore tė Ilirėve.
Enic. Sipas Prof. Cekės, fjala museion pėrcaktonte njė ndėrtim kulti i cili i kushtohej muzave. Ekzistenca e museionit nė Iliri, krahas odeonit qė isht njė ndėrtesė publike pėr shfaqje muzikore, janė tregues tė rėndėsisė qė kishin artet dhe muzika nė Iliri.

_________________
Mos i shko në qafë shoqit, nepi shkaf i përket, e jeto nierxisht. Mi kto âsht ngrehë ajo nertesë e madhnueshme qi i thonë shoqni, njeky âsht Kanuni i shoqnis! - Shtjefën Gjeçovi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://zojsi.albanianforum.net
 
Ndërtesat në funksion muzikor
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ndërtesat arsimore në Iliri
» Shkronjat mesape (funksion)
» Kulti i Vidasit në funksion të muzikës

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Kulturë :: Muzikë besëlashtë-
Kërce tek: