FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Kush e polli monoteizmin?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Melisandre

Melisandre


Female Numri i postimeve : 51
Join date : 28/07/2014
Age : 32
Location : Ohio USA

Kush e polli monoteizmin? Empty
MesazhTitulli: Kush e polli monoteizmin?   Kush e polli monoteizmin? EmptyWed 13 Jan 2021, 19:07

Kur t'nalesh ta mendosh, kush e polli monoteizmin qe eshte sot ne fuqi, kush e perhapi, dhe krejt nfunt kush e solli te iliret apo arberoret, kush ia mbushi mendjen popullit tone qe te mohoje gjith zotat e vet, dhe vetem njerin qe i mbetet ta zevendesoje me nje zot te huaj?! Ata ishin race shum inferiore ndaj nesh, magjype semitike, t paret ishin chifute, jevgjite, shudra, skllever, prhapen krishterimin, pastaj pushtues te ndryshem bizante, sllave, pastaj osmanet magjype arabe perhapen islamizmin.
Ne foto jan Krishti (majtas) dhe Muhamedi (Djathtas)

Kush e polli monoteizmin? 48413362-2226080687714720-4848360479036276736-n-2226080684381387
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Kush e polli monoteizmin?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Kush janë vendët?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Shkencë :: Antropologji fizike & gjenetikë & demografi-
Kërce tek: