FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Feja e shqiptarit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Melisandre

Melisandre


Female Numri i postimeve : 47
Join date : 28/07/2014
Age : 32
Location : Ohio USA

Feja e shqiptarit Empty
MesazhTitulli: Feja e shqiptarit   Feja e shqiptarit EmptyWed 13 Jan 2021, 18:30

Nuk mendoj se po te ishim kristiane do t'i kishim punet me mire, shikoni basket dhe irlandezet, ata jan kristiane por te pushtuar dhe te kolonizuar prej shekujsh. Ndersa kur kemi qene pagane e kemi pasur tonen gjysmen e evropes.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Melisandre

Melisandre


Female Numri i postimeve : 47
Join date : 28/07/2014
Age : 32
Location : Ohio USA

Feja e shqiptarit Empty
MesazhTitulli: Re: Feja e shqiptarit   Feja e shqiptarit EmptyWed 13 Jan 2021, 18:31

Behu pagan per inat te Cvijiqit!
Jovan Cvijiqi thoshte se ne ballkan ka vetem dy kultura: islame dhe krishtene. Krishten vendas, islamet ardhacake me turqit.
Shqiptaret sipas ketij modeli ne rastin me te mir mund te beheshin krishten e te barazoheshin me serbet. Ne rastin me te keq ardhacak me turqit.
Por perendite kan ruajtur nje rruge tjeter per ne, do te behemi pagane, ne jemi me te vjetrit, feja jona me e vjetra.

_________________
Ekziston vetëm një luftë: jeta kundër vdekjes!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Melisandre

Melisandre


Female Numri i postimeve : 47
Join date : 28/07/2014
Age : 32
Location : Ohio USA

Feja e shqiptarit Empty
MesazhTitulli: Re: Feja e shqiptarit   Feja e shqiptarit EmptyWed 13 Jan 2021, 18:31

Pasurine arkeologjike ilire, arkeologet tanë e shpallen "romake". Pasurine ortodokse tashme e ka marre Serbia njehere e pergjithmone. E vetmja mundesi per te mbijetuar ne si shqiptare eshte KTHIMI NE PAGANIZEM ILIRO-DARDAN.
- Hyn ne kishen e Dechanit por vetem si vizitor i huaj, sepse aty jane serbet, popi serb, bota ua njeh serbeve. Chka kemi ne shqiptaret tonen, e qe eshte antike? Lerini andrrat, jeta nuk chohet me andrra, por behuni realiste, e me tregoni chka kemi tonen qe vje nga antika?
- Mua nuk me kujtohet dichka tjeter pervech altareve dedikuar perendive te lashta iliro-dardane:
- Hyjnesha: Dea Dardania,
- Gjarperinjte: Draconi & Dracena,
- Kaloresi: Deo Tato,

Kthilluni djalli ta haje!

_________________
Ekziston vetëm një luftë: jeta kundër vdekjes!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Melisandre

Melisandre


Female Numri i postimeve : 47
Join date : 28/07/2014
Age : 32
Location : Ohio USA

Feja e shqiptarit Empty
MesazhTitulli: Re: Feja e shqiptarit   Feja e shqiptarit EmptyWed 13 Jan 2021, 18:33

u themi muslimanve: "po ore edhe krishtent i sulmojn, vechse ju duhet te jeni prezent aty, te duartroksini dhe te prekur ne zemer nga drejtesia jone, te konvertoheni ne pagane njehere e pergjithmone"

_________________
Ekziston vetëm një luftë: jeta kundër vdekjes!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Melisandre

Melisandre


Female Numri i postimeve : 47
Join date : 28/07/2014
Age : 32
Location : Ohio USA

Feja e shqiptarit Empty
MesazhTitulli: Re: Feja e shqiptarit   Feja e shqiptarit EmptyWed 13 Jan 2021, 18:34

Allahu i pafillim, qe paska ekzistu edhe para big bengut paska pritur deri në shekullin 7 te eres sone per me shpall islamizmin ?! E chka bani deri atehere, 50 mije vjet histori e feve, 500 mije vjet histori e njerezimit, 4 miliarde vjet histori e tokes, etj.
--- He nanen e budallve ---

_________________
Ekziston vetëm një luftë: jeta kundër vdekjes!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Melisandre

Melisandre


Female Numri i postimeve : 47
Join date : 28/07/2014
Age : 32
Location : Ohio USA

Feja e shqiptarit Empty
MesazhTitulli: Re: Feja e shqiptarit   Feja e shqiptarit EmptyWed 13 Jan 2021, 18:34

Ende sot e kesaj dite shqiptaret perdorin emrat pagane te zotit te rrufeve. Ai quhej Zeus qe dha emrin e sotem Zot, dhe quhej Perendias qe dha emrin e sotem perendia. Qe te dy emrat jan emra te zotit pagan ilir te rrufeve. Prandaj musllimcat me tere fuqine po mundohen te zevendesojne me emrin Allah

_________________
Ekziston vetëm një luftë: jeta kundër vdekjes!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Melisandre

Melisandre


Female Numri i postimeve : 47
Join date : 28/07/2014
Age : 32
Location : Ohio USA

Feja e shqiptarit Empty
MesazhTitulli: Re: Feja e shqiptarit   Feja e shqiptarit EmptyWed 13 Jan 2021, 19:10

Nga Feti Borovci: "Foto e vitit 1988, gjyshi im me vllezerit dhe motren e vete duke pire birra dhe raki dhe kaffe.
Fotoja flet vete sa 1000000 fjale, ather nuk ka pas sikur sot mut islamista terorista aziatike."

Feja e shqiptarit Fetir
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Melisandre

Melisandre


Female Numri i postimeve : 47
Join date : 28/07/2014
Age : 32
Location : Ohio USA

Feja e shqiptarit Empty
MesazhTitulli: Re: Feja e shqiptarit   Feja e shqiptarit EmptyWed 13 Jan 2021, 19:13

Nga nje mik i imi: Mrapsht psh, emrat e njerzve i kemi lene te huaj Hasan , Hysen kurse te kafshve shqip laruke baluke etj.Kish pas thane dikush.
Pergjegja jeme: Po sepse Osmanlia ka pas interes mi asimilu njerzit e jo kafshet. Kafshet mbeten shqiptare si ne kohen e ilirve, njerzit u bane turq e arabe, me kafshe se kafshet e veta, kurse kafshet shtepiake me shqiptare se na.

_________________
Ekziston vetëm një luftë: jeta kundër vdekjes!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content

Feja e shqiptarit Empty
MesazhTitulli: Re: Feja e shqiptarit   Feja e shqiptarit Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Feja e shqiptarit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Feja e shqiptarit eshte shqiptaria
» Feja iliro-thrako-dake
» Rreth rëndësisë që ka feja kombëtare

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Çështje shqiptare :: Atdheu Pellazgjik-
Kërce tek: