FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Kuptimi i familjes

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Kandhaon

Kandhaon


Numri i postimeve : 837
Join date : 09/08/2014
Location : Në breshta, mes bredhave,

Kuptimi i familjes Empty
MesazhTitulli: Kuptimi i familjes   Kuptimi i familjes EmptyMon 13 Feb 2023, 17:25

§. 18. Percaktimi i familjes.
Familja asht nji të mbledhun gjymtyrësh, të cilët gjallisin nen nji kulm, qëllimi i të cillvet asht të shtuemt e gjindes nper mjet të martesës, të mkambuent e tyne kah zhdrivillimi i shtatit e kah zhvillimi i mendjes e i shqisës.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Kuptimi i familjes
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Randësija dhe kuptimi i shërbimit ushtarak

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Shoqni :: Familja-
Kërce tek: