FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Dëmet nga produktet konsumeriste

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Kandhaon

Kandhaon


Numri i postimeve : 837
Join date : 09/08/2014
Location : Në breshta, mes bredhave,

Dëmet nga produktet konsumeriste Empty
MesazhTitulli: Dëmet nga produktet konsumeriste   Dëmet nga produktet konsumeriste EmptyMon 29 Aug 2022, 17:10

COCA COLA

Për të nxjerrë jashtë ose për të larguar nga aciditetin e një gote me "Coca-cola" nga sistemi renal (nga veshkat) harxhohen rreth 32 gota me ujë dhe një sasi i konsiderueshme kalciumi (nga kockat)
Por uji i cili nxirret jashtë,është uji i intersticiumit,nuk është ujë i panevojshëm...Dhe nëse mendoni përbërësit e tjerë të coca-cola atëherë mund t'a mendojmë pak sesa dysfunksione të tjera të sistemeve do të shkaktohen!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Dëmet nga produktet konsumeriste
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Shkencë :: Mjekësia besëlashtë-
Kërce tek: