FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Rrotullimet e Afërditës

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Kandhaon

Kandhaon


Numri i postimeve : 837
Join date : 09/08/2014
Location : Në breshta, mes bredhave,

Rrotullimet e Afërditës Empty
MesazhTitulli: Rrotullimet e Afërditës   Rrotullimet e Afërditës EmptySun 20 Feb 2022, 21:42

Rrotullimi i Afërditës i pamun prej Tokës, zgjat 584 ditë, prej të cilave 263 ditë shfaqet në perëndim, menjëherë pas perëndimit të Diellit, pastaj 8 ditë gjendet para Diellit, prandaj nuk shihet, pastaj 263 ditë tjera del në lindje, para lindjes së Diellit, dhe pastaj 50 ditë tjera fshihet mbas Diellit.

Rrotullimet e Afërditës Letra-108
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Rrotullimet e Afërditës
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Shkencë :: Përpikni-
Kërce tek: