FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Molldraga

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Kandhaon

Kandhaon


Numri i postimeve : 837
Join date : 09/08/2014
Location : Në breshta, mes bredhave,

Molldraga Empty
MesazhTitulli: Molldraga   Molldraga EmptySun 13 Feb 2022, 17:46

Portulaca oleracea

molldragë, burdullak, llaks,

Molldraga Cuidados-de-la-portulaca-oleracea
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kandhaon

Kandhaon


Numri i postimeve : 837
Join date : 09/08/2014
Location : Në breshta, mes bredhave,

Molldraga Empty
MesazhTitulli: Re: Molldraga   Molldraga EmptyMon 21 Aug 2023, 01:55

Në 100 gramë molldragë ka këto vlera ushqyese:

Vitamina A (beta-karoten): 26% e VD.
Vitamina C: 35% e VD.
Magnezi: 17% e VD.
Mangani: 15% e VD.
Kaliumi: 14% e VD.
Hekuri: 11% e VD.
Kalciumi: 7% e RDI.

Si dhe sasi të vogla të vitaminave B1, B2, B3, folate, bakër dhe fosfor.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Molldraga
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Shkencë :: Bimësi-
Kërce tek: