FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 ÇFAR NDRYSHIMESH VERENE TE VETJA PREJ SE JENI KONVERTUAR NE PAGANE?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Melisandre

Melisandre


Female Numri i postimeve : 44
Join date : 28/07/2014
Age : 32
Location : Ohio USA

ÇFAR NDRYSHIMESH VERENE TE VETJA PREJ SE JENI KONVERTUAR NE PAGANE? Empty
MesazhTitulli: ÇFAR NDRYSHIMESH VERENE TE VETJA PREJ SE JENI KONVERTUAR NE PAGANE?   ÇFAR NDRYSHIMESH VERENE TE VETJA PREJ SE JENI KONVERTUAR NE PAGANE? EmptyWed 13 Jan 2021, 18:56

Do filloj un pastaj flisni dhe ju per veten tuaj. Nga momenti kur jam bere pagane kam verejtur se shum gjona me te cilat merren populli jan te kota dhe humbje energjie, psh grindjet krahinore ju tkosoves jut shqipnis, keto jan te kota, sepse un i takoj nje familje te madhe pellazgjike edhe vet zotat jan shqiptare, dhe para zotav jemi njesoj si jug si veri, si kosov si shqipni, etj
pastaj verej indiferenscen time totale ndaj partive, sepse un mbeshtetem ne nje ideal, shtetet ilire, shteti skenderbeut, dhe nuk shoh aspak bukuri as menhchuri ne shtete e sotme postkomuniste dhimokratike, kur degjoj duke folur dike per parti me duket Homo Erektus, Habilis gjysme shimpanze primitive
kur kthehem ne kosove per pushime verej se e kam veshtire te pershtatem me njerezit si flasin si veprojne, psh vdes dikush thirrin hoxhe kendon arabisht, perdoren shum fjale turke pa envoje, vallahi, ama, edepsuz etj
me duket bajat kur disa e mbrojn turqine, aq me keq perandorine osmane
me pelqen natyra shum here me teper se me pare, tani chdo gje ne natyre me duke pjese e perendive, gjithkund e shoh frymen yjnore
me duket sikur po pres dichka, sikur po pres nje kohe me te mire, sikur koha ne te cilen po jetoj eshte e keqe, me asgje te mire, dhe e perkohshme,
me vi te vjell nga materuialistet qe mendojn vetem per leke, sidomos disa qe e perfundojn jeten e tyre posa blejn nje veture dhe nje smartfon
pervech zhanreve qe nuk i kam degjuar kurre si tallava e aman-aman, tani nuk degjoj as keto tallavate e perendimit si rep, hiphop, regaton, rasta, dhe fokusohem ne pagan metal, pegan rock, wardruna, shqip metal pagan etj.
ka edhe shumchka tjeter qe nuk me kujtohet tani, ju lutemi shkembeni me ne pervojat e juaja
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
ÇFAR NDRYSHIMESH VERENE TE VETJA PREJ SE JENI KONVERTUAR NE PAGANE?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Gjendet në Athinë dyfeku prej ari i Ali Pashë Tepelenës
» Filma paganë
» Përvjetori i Besëlidhjes së Lezhës shënohet me kremte pagane
» Revista pagane "Buzmi"
» Një natë pagane me shoqërinë?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Krye :: Shoqnia jonë-
Kërce tek: