FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Gjarpërinjtë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Pleurat
MODERATOR
Pleurat


Male Numri i postimeve : 15
Join date : 18/03/2013
Age : 37
Location : Gjilan

Gjarpërinjtë Empty
MesazhTitulli: Gjarpërinjtë   Gjarpërinjtë EmptyTue 02 Apr 2013, 22:11

Po më duket ide e mirë të shkruajmë për gjarpërinjtë. Unë nuk mendoj si disa njerëz që i shohin gjarpërinjtë me frikë ose me urrejtje.

Lajmi i parë është ky që mu duk shumë interesant, një gjarpërushe i bën të vegjlit, pa mashkull, pa u fekonduar:

Cito :
Boa constrictor produces fatherless babies

In effect, the babies are all half clones of their mother.

Gjarpërinjtë Boa-constrictor-101103-02

http://www.regina.com/bookmarks/boa-constrictor-produces-fatherless-babies.html
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Gjarpërinjtë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Shkencë :: Gjelbërim-
Kërce tek: