FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Skenderbeu

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Tomor
ADMIN
Tomor

Numri i postimeve : 665
Join date : 17/03/2013

Skenderbeu Empty
MesazhTitulli: Skenderbeu   Skenderbeu EmptySun 13 Nov 2016, 20:43

Skenderbeu u stërvit në 5 shkathtësi:
- si këmbësor
- si kalorës
- me heshtë
- me shpatë
- me hark e shigjetë
Duroi 5 vështirësi:
- uri
- etje
- pagjumësi
- ftohtë
- vapë
Mësoi 5 gjuhë dhe letërsi:
- italike
- greke
- sllave
- turke
- arabe

Me tërë këtë përgatitje ai arriti të bëhej çka ishte në të vërtetë.

_________________
Mos i shko në qafë shoqit, nepi shkaf i përket, e jeto nierxisht. Mi kto âsht ngrehë ajo nertesë e madhnueshme qi i thonë shoqni, njeky âsht Kanuni i shoqnis! - Shtjefën Gjeçovi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://zojsi.albanianforum.net
 
Skenderbeu
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Theologji :: Besa e Lashtë-
Kërce tek: