FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Lindshmëria e lartë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Tomor
ADMIN
Tomor


Numri i postimeve : 984
Join date : 17/03/2013

Lindshmëria e lartë Empty
MesazhTitulli: Lindshmëria e lartë   Lindshmëria e lartë EmptySun 13 Nov 2016, 20:18

Vojsava Kastrioti, simbol i lindshmërisë së lartë të elitës shqiptare.

Sot njerëzit e dhënë pas intelektit e shkollimit mblidhen nga i tërë vendi në drejtim të qyteteve, ku formojnë një shtresë intelektuale, dhe vazhdojnë duke lindur nga një fëmijë ose dy. Të tjerët që nuk i takojnë kësaj shtrese lindin nga 7-8 fëmijë. Nga këndëvështrimi evolutiv kjo është idiotizim i species njerëzore.

E njëjta vërehet edhe në popuj tjerë, deri edhe tek ata që disa prej tanëve u marrin lakmi: amerikanët. Gjorgj Bushi me të shoqen bënë dy vajza dhe me kaq e kryen misionin.

Cili do të ishte reagimi i disa njerëzve sot kur do të dëgjonin që një grua i ka nëntë fëmijë? E pra Vojsava lindi 9 fëmijë. I fundit ishte Skenderbeu. Sikur ajo të lindte një fëmijë më pak, atëherë ne nuk do të kishim as mbret, as hero, as epope, as histori të lavdishme, dhe nuk do të kishim shumë e shumëçka tjetër. Kur ta kesh parasysh që ajo ishte mbretëreshë, "zonja e parë" e Shqipërisë?!

Lindshmëria më e madhe pritet nga ata që kanë çfarë gjenesh të përçojnë tek fëmijët. Elita e vërtetë, njerëzit kreativë, vitalë, dhe që japin shumë për vendin dhe popullin.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://zojsi.albanianforum.net
 
Lindshmëria e lartë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Kolesteroli dhe shtypja e lartë
» Pamja shqiptare e Maqedonise, dje, sot dhe neser

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Shkencë :: Antropologji fizike & gjenetikë & demografi-
Kërce tek: