FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Priftërinjtë haruspikë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Tomor
ADMIN
Tomor


Numri i postimeve : 1182
Join date : 17/03/2013

Priftërinjtë haruspikë Empty
MesazhTitulli: Priftërinjtë haruspikë   Priftërinjtë haruspikë EmptyWed 20 Aug 2014, 20:02

Haruspikët – priftërinj, falltorë etruskë. Haruspikët shtinin fall me të brendshmet e kafshësve të flijuara (sidomos me mëlçinë), me goditjen e rrufesë dhe me dukuri tjera të natyrës.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://zojsi.albanianforum.net
 
Priftërinjtë haruspikë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Theologji :: Besarë-
Kërce tek: