FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Posto temë të re   Përgjigju temës
 

 A kam të drejtë t'a mbaj fshehtë paganizmin?

Shko poshtë 
2 posters
AutoriMesazh
altina

altina


Numri i postimeve : 14
Join date : 07/07/2014
Age : 33

A kam të drejtë t'a mbaj fshehtë paganizmin? Empty
MesazhTitulli: A kam të drejtë t'a mbaj fshehtë paganizmin?   A kam të drejtë t'a mbaj fshehtë paganizmin? EmptySat 26 Jul 2014, 23:38

M'intereson ta dij a mund ta mbaj fsheht paganizmin, a duhet gjithsesi te deklarohem pafra njerzve, sepse i perkas komunitetit musliman dhe eshte veshtire te deklarohesh sepse bie ne sy?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Tomor
ADMIN
Tomor


Numri i postimeve : 1176
Join date : 17/03/2013

A kam të drejtë t'a mbaj fshehtë paganizmin? Empty
MesazhTitulli: Re: A kam të drejtë t'a mbaj fshehtë paganizmin?   A kam të drejtë t'a mbaj fshehtë paganizmin? EmptySun 16 Jul 2017, 12:44

Kërkoj falje për përgjigjen e vonuar. Paganizmi është çështje e zemrës së pari, ju besoni me gjithë mend, dhe jeni e devotshme. Por nëse tani gjendeni në situatë jo aq të favorshme për të dalë hapur, ju duhet të jeni e vetëdijshme që një çast të caktuar në të ardhmen duhet të deklaroheni dhe të bëheni pjesë e shoqërisë.

Jeta besëlashtë lidhet me të kremtet e motmotit nëpër maja malesh, me të dielat kushtuar zotave etj. Ju duhet të merrni pjesë në to.

_________________
Mos i shko në qafë shoqit, nepi shkaf i përket, e jeto nierxisht. Mi kto âsht ngrehë ajo nertesë e madhnueshme qi i thonë shoqni, njeky âsht Kanuni i shoqnis! - Shtjefën Gjeçovi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://zojsi.albanianforum.net
 
A kam të drejtë t'a mbaj fshehtë paganizmin?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» A kam te drejte?

Drejtat e ktij Forumit:Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Krye :: Pyetje - Përgjigje-
Posto temë të re   Përgjigju temësKërce tek: