FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 "Drejtpeshimi i forcave në gadishull" - teoria gjeopolitike e paqes

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Tomor
ADMIN
Tomor


Numri i postimeve : 984
Join date : 17/03/2013

"Drejtpeshimi i forcave në gadishull" - teoria gjeopolitike e paqes Empty
MesazhTitulli: "Drejtpeshimi i forcave në gadishull" - teoria gjeopolitike e paqes   "Drejtpeshimi i forcave në gadishull" - teoria gjeopolitike e paqes EmptyTue 04 Jul 2023, 13:25

Problemi i gadishullit Thrako-ilir është Serbia në radhë të parë, për shkak që ka fuqi të madhe sa të bëhet gjandari i rajonit, ndërkohë që ka pretendime mbi të gjithë popujt përreth. Një drejtpeshim i forcave, ashtu që shqiptarët të jenë me po atë fuqi politike e ushtarke, madhësi territori e popullësie, do të sillte paqen në gadishull.


Nga minuti 34:17
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://zojsi.albanianforum.net
 
"Drejtpeshimi i forcave në gadishull" - teoria gjeopolitike e paqes
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Shkencë :: Politikë-
Kërce tek: