FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Keqpërdorimi i humorit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Hylltar
MODERATOR
Hylltar


Male Numri i postimeve : 193
Join date : 23/04/2013
Age : 43
Location : Në Fushat e Elysesë

Keqpërdorimi i humorit Empty
MesazhTitulli: Keqpërdorimi i humorit   Keqpërdorimi i humorit EmptySun 26 Feb 2023, 07:20

Humori është keqpërdorur shpesh për të përdhosur vlerat, për të thyer tabu që nuk duhet të thehen, për të normalizuar të ndyrën, të keqen.

Kjo gjë është përdhunim i njerëzve i psikikës së tyre, përdhunim i moralit shoqnor. Njerëzit kanë të drejtën të shohin a dëgjojnë humor, të qeshin, të kënaqen, por gjithnjë pa iu përdhosur vlerat bazike në të cilat bazohet qytetnimi i tyne.

Barcoletat me tradhëti bashkëshortore, homoseksualë e devijime tjera, dëshmojnë se imoraliteti i njeriut mund të arrijë deri aty sa të flasë për këto gjëra si në mahi, si të mos ishin asgjë, ndërkohë që shoqnia njerëzore ish dashtë me i luftua këto dukuni si ma të këqijat e të gjitha kohnave.

_________________
PAGANËT PO TRIUMFOJNË, IMAMËT PO BIEN, BOTËS SË SHPEJTI DO TI KTHEHET PAQA.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Keqpërdorimi i humorit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Keqpërdorimi i psikologjisë në drejtësi

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Urtësi :: Etikë-
Kërce tek: