FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Alkimia

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Kandhaon

Kandhaon


Numri i postimeve : 797
Join date : 09/08/2014
Location : Në breshta, mes bredhave,

Alkimia Empty
MesazhTitulli: Alkimia   Alkimia EmptySun 19 Feb 2023, 22:38

Arti me të cilin besohej se metalet mund të ndërroheshin e të bëheshin ar, ndërsa me anë të eliksirit të jetës mund të fitohej pavdekësia. Ishte një paraprirëse e kimisë së sotme.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Alkimia
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Shkencë :: Kimí-
Kërce tek: