FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Alkaloidet

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Kandhaon

Kandhaon


Numri i postimeve : 837
Join date : 09/08/2014
Location : Në breshta, mes bredhave,

Alkaloidet Empty
MesazhTitulli: Alkaloidet   Alkaloidet EmptySun 19 Feb 2023, 22:37

Emër i përgjithshëm komponimesh organike me natyrë bazike që gjinden në shumë bimë dhe janë helme të forta; alkaloide janë nikotina, kafeina, teina, teobromina, kinina etj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Alkaloidet
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Shkencë :: Kimí-
Kërce tek: