FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Fruthi

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Kandhaon

Kandhaon


Numri i postimeve : 837
Join date : 09/08/2014
Location : Në breshta, mes bredhave,

Fruthi Empty
MesazhTitulli: Fruthi   Fruthi EmptyTue 14 Feb 2023, 22:45

Taksonomia e virusit: Morbillus dhe e përditësueme Measles morbillivirus

Sëmundje ngjitëse epidemike, që zë sidomos fëmijët dhe shfaqet me ethe e me njolla të kuqe në lëkurë dhe zakonisht me zjarrmi e me mahisje të qepallave, të qiellzës etj.

Fruthi Fruth
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Fruthi
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Fruthi i zi

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Shkencë :: Mjekësia besëlashtë-
Kërce tek: