FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

I PARI FORUM PAGAN SHQIPTAR NË INTERNET!!! MIRË SE VINI, REGJISTROHUNI DHE SHKËMBENI IDETË TUAJA ME BESËLASHTËT E TJERË!
 
ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Shtrirja e arvanitëve (harta)

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Buzulk

avatar

Male Numri i postimeve : 43
Join date : 21/07/2014
Location : Jutbinë

MesazhTitulli: Shtrirja e arvanitëve (harta)   Wed 27 Aug 2014, 23:29

Arvanitët në shtrirjen e tyre maksimale, gjatë shek. XVIII

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Shtrirja e arvanitëve (harta)
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Etruskët - 3 mijë vjet mistere
» Harta misterioze
» Harta e Europes,nje karikature e bere ne vitin 1871-in, ne Bolonje
» Pellazgët
» Sajimi i Greqisë së lashtë

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Tokat tona dhe kolonitë :: Greqia-
Kërce tek: