FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

I PARI FORUM PAGAN SHQIPTAR NË INTERNET!!! MIRË SE VINI, REGJISTROHUNI DHE SHKËMBENI IDETË TUAJA ME BESËLASHTËT E TJERË!
 
ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Mbishkrim ilir kushtuar Belenit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Kandhaon

avatar

Numri i postimeve : 53
Join date : 09/08/2014
Location : Në breshta, mes bredhave,

MesazhTitulli: Mbishkrim ilir kushtuar Belenit   Sun 10 Aug 2014, 09:39Nuk është bërë ndonjë shpjegim me anë të shqipes por shihet qartë që është shqip. TI FALEJ BELENEJ, në kuptimin "ti fale o Belen" apo diçka ngjashëm, sikur lutje të ngjashme që kishte te malësorët "Fale Zot e Ora e fisit".

Guri ku gjendet mbishkrimi (Slloveni)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Mbishkrim ilir kushtuar Belenit
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Qyteti Ilir antik 'Narona',nje sit arkeologjik afer Dubrovnikut
» Perendite Ilire
» Mitologjia Ilire
» Shpirti
» Paganizmi

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Theologji :: Besa e Lashtë-
Kërce tek: