FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Këmbëza molose (kërcim)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Tomor
ADMIN
Tomor


Numri i postimeve : 668
Join date : 17/03/2013

Këmbëza molose (kërcim) Empty
MesazhTitulli: Këmbëza molose (kërcim)   Këmbëza molose (kërcim) EmptyThu 14 Jan 2021, 18:49

Kėmbėza molose:

Kėmbėz ritmike e pėrdorur nė muzikėn tonė popullore qė lidhet me fisin epirotas tė mollosėve.
Enci. Sipas Prof. Sokolit: midis tė dhėnave tė ēmuara qė gjejmė nė veprėn e Ateneut, mėsojmė gjithashtu se njė nga kėrcimet quhej “mollosik”. Kėmbėza molose shifrohet me tre gjatėsi tė gjata: - - -.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://zojsi.albanianforum.net
 
Këmbëza molose (kërcim)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Kulturë :: Muzikë besëlashtë-
Kërce tek: