FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Fuza

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Tomor
ADMIN
Tomor


Numri i postimeve : 1100
Join date : 17/03/2013

Fuza Empty
MesazhTitulli: Fuza   Fuza EmptyThu 14 Jan 2021, 18:35

Fuzė:

e.f. Vegėl paramuzikore e pėrdorur nga fėmijėt.
Enci. Njė copė dėrrasė e sheshtė lidhet nė njė fill tė gjatė e tė fortė dhe qė vėrtitet me forcė. Nga kontakti me ajrin prodhon njė zhurmė karakteristike. Sipas Sokolit me kėtė emėr gjendet nė Iballė tė Pukės.

Fuzga:

Emėrtimi pėr veglėn popullore tė fuzės.
Enci. Me kėtė emėr e gjejmė tė pėrdorur nė Dukagjin.

_________________
Mos i shko në qafë shoqit, nepi shkaf i përket, e jeto nierxisht. Mi kto âsht ngrehë ajo nertesë e madhnueshme qi i thonë shoqni, njeky âsht Kanuni i shoqnis! - Shtjefën Gjeçovi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://zojsi.albanianforum.net
 
Fuza
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Kulturë :: Muzikë besëlashtë-
Kërce tek: