FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Filiçi

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Tomor
ADMIN
Tomor


Numri i postimeve : 668
Join date : 17/03/2013

Filiçi Empty
MesazhTitulli: Filiçi   Filiçi EmptyThu 14 Jan 2021, 18:30

Filiç:
Tundėsi i trobolicės.
Enci. Filiçi ėshtė njė bisht druri i gjatė, qė pėrfundon nė majė me njė rrotullame tė drunjtė, me anė tė sė cilės rrihet qumėshti. Efekti tingullor qė prodhohet prej goditjeve tė filiçit ėshtė mjaft karakteristik. Nė disa raste pėrdoret pėr tė shoqėruar kėngėt rituale tė bujqėsisė. Me kėtė emėr e gjejmė tė lokalizuar nė jug tė Shqipėrisė.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://zojsi.albanianforum.net
 
Filiçi
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Kulturë :: Muzikë besëlashtë-
Kërce tek: