FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Shahu verior (Hnefatafl)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Hylltar
MODERATOR
Hylltar


Male Numri i postimeve : 205
Join date : 23/04/2013
Age : 44
Location : Në Fushat e Elysesë

Shahu verior (Hnefatafl) Empty
MesazhTitulli: Shahu verior (Hnefatafl)   Shahu verior (Hnefatafl) EmptyTue 24 Oct 2017, 11:41

Lojë strategjike e ngjashme me shahun. Qëllimi i lojtarit me të zeza, është kapja e mbretit të bardhë, qëllimi i të bardhëve është hyrja e mbretit në ndonjërin katror me X. Figura kundërshtare kapet duke e futur lojtari atë mes dy figurave të veta.

Shahu verior (Hnefatafl) Koenigszabel01

https://en.wikipedia.org/wiki/Tafl_games


Luaj tani: http://www.lutanho.net/play/hnefatafl.html

_________________
PAGANËT PO TRIUMFOJNË, IMAMËT PO BIEN, BOTËS SË SHPEJTI DO TI KTHEHET PAQA.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Shahu verior (Hnefatafl)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Argëtim :: Shllime-
Kërce tek: