FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Pse pagan më mirë se abrahamik?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Majlinda Grajqevci

Majlinda Grajqevci


Numri i postimeve : 1
Join date : 11/09/2017

Pse pagan më mirë se abrahamik? Empty
MesazhTitulli: Pse pagan më mirë se abrahamik?   Pse pagan më mirë se abrahamik? EmptyMon 11 Sep 2017, 23:04

10 fakte pse më mirë paganë se muslimanë:
1. Paganizmi na bën të jemi ilirë, kurse islamizmi na bën të jemi arabë ose turq
2. Paganizmi na dhuron të gjitha liritë dhe të drejtat e njeriut, ndërsa islamizmi na i kufizon ato
3. Paganizmi na jep mundësi të vishemi si njerëz, sipas stinëve të vitit, kurse islamizmi na imponon të mbulohemi verë e dimër
4. Paganizmi na ruan gjuhën shqipe, kurse islamizmi na mëson gjuhën arabe kundër vullnetit tonë
5. Paganizmi na mëson të jemi patriotë e nacionalistë, kurse islamizmi na mëson të duam turkun e arabin më shumë se sa shqiptarin
6. Paganizmi e respekton historinë tonë kombëtare ashtu siç është, ndërsa islamizmi kërkon që të ndërrohet historia për hatër turqve
7. Paganizmi na ruan racën e pastër ilire, kurse islamizmi na mëson të përzihemi me turq e arabë e të bëhemi zi si futa
8. Paganizmi na obligon të martohemi jashtë fisit sa më larg që është e mundur, ndërsa islamizmi ju mëson që të martoheni me të afërm
9. Paganizmi pajtohet me shkencën çdo gjë që thotë, kurse islamizmi shkon kundër shekencës
10. Paganizmi i respekton femrat, kurse islamizmi i shtyp femrat

illyrian GOD likes this post

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Pse pagan më mirë se abrahamik?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» KAROTA I BËNË MIRË SYVE DHE ZEMRËS
» The pagan death of Lekë Dukagjini
» Shkëndije Mujaj: Burri im duhet të jetë pagan
» Summer Day magic as Albania celebrates its biggest pagan festival

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Krye :: Shoqnia jonë-
Kërce tek: