FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Martohuni!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Tomor
ADMIN
Tomor

Numri i postimeve : 685
Join date : 17/03/2013

Martohuni! Empty
MesazhTitulli: Martohuni!   Martohuni! EmptyTue 19 May 2015, 14:20


Demaku, rinisë kosovare: Martohuni, se do të jeni të pasur

Martohuni! 20150519113413205620

​Autor i mendimit pozitiv Daut Demaku po u bën thirrje rinisë të martohen, duke e shprehur si shqetësuese faktin se rreth 200,000 vajza në Kosovë janë të pamartuara.

Demaku në këtë postim në rrjetin social Facebook shkruan se: “i vdekuri dhe çupa nuk mbahen në shtëpi!”

Ja dhe postimi i plotë i Demakut:

Bisedova një ditë me një njohës të mirë të demografisë.

Më tha: nuk kemi të dhëna të sakta, por sipas ligjeve demografike në Kosovë janë afërsisht 200 mijë vajza të pamartuara. Më shkoi mendja të katër detyrat e shpejta, dy prej të cilave thonë: i vdekuri dhe çupa nuk mbahen në shtëpi! Askujt në këtë vend nuk i shkon mendja të merret me këtë dramë të individëve dhe me këtë tragjedi kombëtare! Nuk ka shtet normal në botë që nuk shqetësohet për një mijë ushtarë. Ne nuk na bëhet vonë as për 200 mijë sish. Prandaj, ju të ri e të reja, leni llafet e matematikat dhe – MARTOHUNI! Ta dini se sa më shumë njerëz të ketë, aq më të pasur do të jemi.

Me dashuri, Daut Demaku.

http://www.rtklive.com/?id=2&r=31047

_________________
Mos i shko në qafë shoqit, nepi shkaf i përket, e jeto nierxisht. Mi kto âsht ngrehë ajo nertesë e madhnueshme qi i thonë shoqni, njeky âsht Kanuni i shoqnis! - Shtjefën Gjeçovi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://zojsi.albanianforum.net
 
Martohuni!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Njohuri :: Mendim pozitiv-
Kërce tek: