FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Qerret

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Tomor
ADMIN
Tomor


Numri i postimeve : 1182
Join date : 17/03/2013

Qerret Empty
MesazhTitulli: Qerret   Qerret EmptySat 29 Apr 2023, 23:25

Qerret që merrnin nuse të mbuluara me qilim të qëndisura nga gjyshet e nënat tona. Këto simbole të qëndisura nuk kanë qenë, rastësisht të qëndisura kanë një shpjegim, shqiponjat po dallohen qartë në qilim, po edhe tjera simbole kanë kuptim me historinë e popullit tonë të lashtë pellazgo-iliro-shqiptar!

Qerret 343067546-1358192761696058-5692289871358718009-n
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://zojsi.albanianforum.net
 
Qerret
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Kulturë :: Zeje-
Kërce tek: