FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Gazhdarja

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Kandhaon

Kandhaon


Numri i postimeve : 797
Join date : 09/08/2014
Location : Në breshta, mes bredhave,

Gazhdarja Empty
MesazhTitulli: Gazhdarja   Gazhdarja EmptySun 09 Apr 2023, 15:00

GAZHDARJA – koteci ku mbahen kallëzit a fletët e misrit; koshtar

GARDHECI – gazhdare e rrumbullaktë e misrit e mbuluar me kashtë

Gazhdarja 50395025-740655816321154-7003068442416775168-n
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Gazhdarja
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Kulturë :: Bulkí-
Kërce tek: