FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Fiku

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Kandhaon

Kandhaon


Numri i postimeve : 837
Join date : 09/08/2014
Location : Në breshta, mes bredhave,

Fiku Empty
MesazhTitulli: Fiku   Fiku EmptyThu 16 Mar 2023, 20:28

Ficus carica

fik, fiqtë,

Fiku Ficus-carica-L-1771
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kandhaon

Kandhaon


Numri i postimeve : 837
Join date : 09/08/2014
Location : Në breshta, mes bredhave,

Fiku Empty
MesazhTitulli: Re: Fiku   Fiku EmptyThu 16 Mar 2023, 20:32

Fiku buf - fik i paarrirë
Fiq të parë - fiq që piqen në qershor
Fiq të dytë - fiq që piqen në gusht e në vjeshtë
Fiq dimërorë - fiq që piqen nga nëndori
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Fiku
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Fiku i detit

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Kulturë :: Bulkí-
Kërce tek: